reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

  
 • Strona główna
 • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

  Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

  Samsung Galaxy S II
  Samsung Galaxy S II


  HTC Sensation XE
  HTC Sensation XE


  Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

  Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

  Tak, korzystam
  Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test telefonu HTC EVO 3D

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2011-09-24 14:11:26, wyświetleń: 14556

htc evo 3dW branży GSM coraz częściej słychać o implementacji technologii 3D w telefonach komórkowych. Pierwszym smartphone’m wykorzystującym obraz 3D był LG Swift 3D. Inni producenci, podobnie jak LG zaczęli dostrzegać pewną lukę rynkową, a co za tym idzie podjęli prace nad kolejnymi urządzeniami z 3D. Jako pierwszy do walki o klienta w tym segmencie staje HTC EVO 3D. Czy Swift 3D powinien obawiać się tajwańskiego konkurenta?

 

 

 

KAWAŁ MASZYNY
HTC EVO 3D bazuje na tej samej konfiguracji sprzętowej co model Sensation. „Pod maską” odnajdziemy tutaj potężny, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon QSD8260 taktowany zegarem 1,2 GHz. Za wyświetlanie grafiki odpowiada układ graficzny Adreno 220. Całość konfiguracji, niczym natka pietruszki do dekoracji rosołu uzupełniają po 1 GB pamięci RAM i ROM. Prawda, że na papierze specyfikacja EVO wygląda smakowicie? Po zapoznaniu się z parametrami trójwymiarowego HTC liczyłem na niebagatelne osiągi w benchmarkach, niesamowitą wydajność w grach i oszołamiającą płynność działania systemu Android. Po dłuższym korzystaniu z telefonu stwierdzam, że EVO 3D nasycił moje zmysły jedynie tylko w dwóch z trzech punktów.

htc evo 3d

Testy wydajnościowe w benchmarkach Quadrant i Neocore wykazały iż EVO 3D wcale nie jest taki mocny jakby się to wydawało. W Quadrancie smartphone uzyskał 1721 punktów, a w Neocore 60,9 FPS. Jak urządzenie wypada na tle konkurencji? Dwurdzeniowy LG Swift 2X z układem nVidia Tegra2 w Quadrancie uzyskuje wynik 2109 punktów. Jak widać EVO 3D nie jestem liderem w tym wyścigu.

htc evo 3d   htc evo 3d

Wydajność w grach stoi na świetnym poziomie.

htc evo 3d

 

Telefon działa na platformie Android w wersji 2.3.4 wraz z najnowszą wersją nakładki HTC Sense w wersji 3.0. System działa niezwykle płynnie, błyskawicznie reagując na polecenia.

htc evo 3d

HTC Sense w wersji 3.0 wygląda i sprawuje się znakomicie. Programiści tajwańskiego producenta wykonali kawał dobrej roboty. Sense w wersji 3.0 nadal zachwyca i zostawia daleko w tyle konkurencje. Nakładka systemowa w każdym miejscu jest aż do bólu dopracowana graficznie. Każdy, nawet najmniejszy szczegół zachwyca ludzkie oko.

htc evo 3d

Ekran główny składa się z 7 pulpitów, pomiędzy którymi można poruszać się poprzez przesunięcie palcem po ekranie. Przyciągając palce do siebie można uzyskać szybki podgląd wszystkich siedmiu pulpitów jednocześnie. Każdy z ekranów można urozmaicać poprzez dodanie kilkunastu widgetów. Każdy z dostępnych widgetów ma najczęściej kilka wersji. Dla użytkownika przewidziano zarówno standardowe wtyczki Androida jak i wtyczki przygotowane przez programistów HTC.

htc evo 3d   htc evo 3d

Trzeba przyznać, ze przesuwanie się pomiędzy ekranami wygląda bardzo efektownie. Zdaje się ono wykorzystywać efekt 3D, gdyż można odnieść wrażenie, że widżety umieszczone na pulpicie przy zmianie ekranu niejako wychodzą na wierzch, nie mieszcząc się na ekranie. To po prostu trzeba zobaczyć.

htc evo 3d   htc evo 3d

Co ważne, przesuwanie pomiędzy ekranami jest niczym nieograniczone. Oznacza to, że trafiając do ostatniego pulpitu, przesuwając dalej palcem trafimy znowu do pierwszego pulpitu. Wcześniej trzeba się było cofać.

htc evo 3d

Zupełnie nowy wygląd otrzymała aplikacja pogody. O ile jako widet prezentuje się tak jak wcześniej, to teraz uruchamiając aplikację pogody prezentowane efekty wyglądają zupełnie inaczej. Są one znacznie bardziej dynamiczne, jeszcze bardziej animowane. Jakby tego było mało każdy z efektów wzbogacony został o dźwięk – kiedy burza to grzmi, kiedy wiatr to wieje i tak dalej.

htc evo 3d   htc evo 3d

Prócz zmian w samym wyglądzie Sense, zmiany dotyczą także funkcjonalności nakładki. Na pierwszy rzut oka widać zmianę sposobu odblokowywania ekranu. Teraz zamiast przesuwanej tapety, odblokowywanie umożliwia pierścień umieszczony w dolnej części ekranu. Jego przesunięcie odblokowuje ekran telefonu. Obok pierścienia umieszczono zestaw ikon najczęściej uruchamianych programów. Przeciągnięcie ikony do pierścienia uruchamia wybraną aplikację.

htc evo 3d   htc evo 3d

Ekran odblokowywania ekranu może również wyświetlać aktualny stan pogody, ostatnie posty z Facebooka, zdjęcia z galerii, poziom indeksów giełdowych oraz duży zegar.

htc evo 3d

Nowy HTC fabrycznie wyposażony został w menadżer zadań. Umożliwia on zamykanie uruchomionych w tle aplikacji bez konieczności pobierania dedykowanej do tego aplikacji z Android Market.

JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ
HTC EVO 3D oferuje znakomitą jakość połączeń. Smartphone obsługuje technologię Voice HD, która znacząco poprawia jakość dźwięku wydobywającego się z głośnika rozmów. Warto wspomnieć, że technologia Voice HD zupełnie za darmo jest dostępna w polskiej sieci T-Mobile.

Wprowadzanie numeru odbywa się w sposób standardowy dla telefonów z Androidem, a mianowicie poprzez alfanumeryczną klawiaturę dotykową. Wprowadzenie chociażby pierwszej cyfry danego numeru wyświetli wszystkie pozycje z książki telefonicznej, których numer telefonu zaczyna się od wybranej cyfry.

Android 2.3.4 pozwala także na głosowe wybieranie numerów – niestety w tym celu potrzebuje połączenia z Internetem.

Rozbudowana książka telefoniczna w pełni integruje się z Facebookiem. Poprzez dodanie swojego konta następuje synchronizacja kontaktów z profilu z kontaktami w książce telefonicznej EVO 3D. O ile nasi znajomi mają podany numer telefonu w ustawieniach Facebooka, numer ten będzie dostępny od razu w kontaktach telefonu, zresztą tak jak inne dane zapisane w portalu.

htc evo 3d

Do każdego nowego kontaktu możemy przypisać zdjęcie, numer telefonu stacjonarnego oraz szereg dodatkowych danych takich jak adres e-mail czy miejsce pracy.

 

Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje