reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

  
 • Strona główna
 • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

  Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

  Samsung Galaxy S II
  Samsung Galaxy S II


  HTC Sensation XE
  HTC Sensation XE


  Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

  Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

  Tak, korzystam
  Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test telefonu Sony Ericsson Xperia X1

autor: Artur Wojdan, dodano dnia: 2010-04-05 17:50:43, wyświetleń: 444846

Sony Ericsson Xperia X1Sony Ericsson Xperia X1 jest pierwszym telefonem producenta, który funkcjonuje na systemie operacyjnym Windows Mobile. System ten wyparł dobrze znany przez użytkowników SE Symbian UIQ stosowany głównie w starszych modelach z serii P. Xperia X1 jest telefonem, który nie został w całości stworzony przez szwedzko-japońską spółkę, za wyprodukowanie modelu wziął się  jeden z największych potentatów w dziedzinie produkcji urządzeń z Windows Mobile czyli HTC. W ofercie tajwańskiej firmy dostępny jest zbliżony model Touch Pro, który swoja budową bardzo przypomina testowanego przez nas Sony Ericssona...

PIERWSZE WRAŻENIE
Wygląd zewnętrzny telefonu  Sony Ericsson Xperia X1 jest  z pewnością nietypowy.  Na pierwszy rzut oka widzimy telefon o eleganckiej, metalowej obudowie z dużym wyświetlaczem na czele.  Nasz egzemplarz  posiadał oryginalną kolorystykę obudowy: metaliczna szarość połączona z czarnym panelem przycisków umieszczonych tuż pod ekranem. Dostępna na rynku jest również druga wersja Xperii  X1 w kolorze czarnym.  Urządzenie mimo sporych wymiarów tj.  110,5 x 52,6 x 17 mm i wadze 145 gram bardzo dobrze leży w dłoni, a to dzięki podłużnemu kształtowi . Waga X1 mniejsza o 20g w  porównaniu z modelem HTC jest dość wyczuwalna.

Sony Ericsson Xperia X1  Sony Ericsson Xperia X1

Sony Ericsson Xperia X1  Sony Ericsson Xperia X1

 

ZESTAW
Telefon otrzymujemy w gustownym, biało- granatowym pudełku, które  już na początku informuje nas, że mamy do czynienia z telefonem z "wyższej półki”. Po jego otwarciu, oczom ukazuje się właśnie on - Sony Ericsson Xperia X1. Producent wraz z telefonem dostarcza kilka ciekawych akcesoriów. Prócz samego telefonu otrzymaliśmy kabel USB,  ładowarkę wykorzystującą kabel USB,  zestaw słuchawkowy (model HPM-75), kartę pamięci microSD  8GB, płytę z oprogramowaniem z dołączonym na niej programem nawigacyjnym Wayfinder, zestaw instrukcji obsługi oraz kartę gwarancyjną.

 

Sony Ericsson Xperia X1

 

WYGLĄD
Design Xperii X1 zasługuje na uwagę. Bryła obudowy składa się  z dwóch części, jedna z nich to ekran z przyciskami nawigacyjnymi, zaś druga ukazuje nam się po rozsunięciu telefonu. Tu właśnie została ukryta w pełni funkcjonalna klawiatura QWERTY charakteryzująca nasz model. Wielkość przycisków oraz odstępy miedzy nimi są dobrze dobrane, nawet dla osób o dużych palcach. Jedynym zastrzeżeniem do QWERT Y jest potrzeba naciśnięcia przycisku funkcyjnego aby uruchomić tzw. Numlocka.  Firma SE od początku swojej działalności  przywiązuje wagę do jakości wykonania  swoich produktów . Tak jest i w tym przypadku.  Obudowa X1 jest wykonana z eleganckich, a zarazem trwałych materiałów. Podczas testu zauważyłem, że klapka baterii jest podatna na zarysowania.  Pod dużym ekranem zostały umieszczone przyciski, ułożone są w kształcie podwójnego „X” , a w pomiędzy nimi  producent umieścił  joystick optyczny pełniącym role przycisku nawigacyjnego.  Inne przyciski (a jest w sumie sześć) pełnią różne funkcje takie jak: odbiór i kończenie połączenia, zatwierdzanie,  „Xpanel” (manager pulpitów)oraz dwa metalowe funkcyjne, w zależności  od miejsca w menu w jakim aktualnie jesteśmy.  Nad wyświetlaczem znajdziemy czujnik natężenia światła, oraz  mały obiektyw aparatu do wideokonferencji.  Boczna część obudowy została ozdobiona srebrnym paskiem ze stali . Po lewej stronie znajduje się gniazdo mini USB  i głośnik, zaś po prawej możemy odnaleźć przycisk regulacji głośności oraz spust  migawki aparatu.  W górnej części znajdziemy włącznik telefonu oraz  gniazdo słuchawkowe typu JACK 3,5 mm.  Tył telefonu składa się  w większej części z metalowej klapki baterii otoczonej plastikowymi wstawkami.  Na górnej z nich swoje miejsce znalazł miejsce obiektyw aparatu o wielkości matrycy 3.2 megapikseli wraz z diodową  lampa flash i sprytnie ukryty rysik w rogu obudowy naszej X1.  Pomiędzy dwoma częściami obudowy producent umieścił cztery diody, po dwie z każdej strony telefonu.  Mogą one świecić  w dwunastu różnych kolorach w zależności od komunikatu jaki wysyła do nas telefon. W ustawieniach urządzenia  możemy znaleźć opcje  „Iluminacja” odpowiadającą za ich funkcjonowanie.   Mechanizm rozsuwania telefonu pracuje bardzo precyzyjnie i  charakteryzuje się specyficznym „tyknięciem” pod koniec otwierania.  

 

Sony Ericsson Xperia X1  Sony Ericsson Xperia X1

Sony Ericsson Xperia X1  Sony Ericsson Xperia X1

Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje