reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

  
 • Strona główna
 • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

  Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

  Samsung Galaxy S II
  Samsung Galaxy S II


  HTC Sensation XE
  HTC Sensation XE


  Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

  Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

  Tak, korzystam
  Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» LG GD510: Ekologiczny telefon od LG

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2010-03-01 19:25:18, wyświetleń: 644205 | RSS

LG GD510

Na polskim rynku pojawił się nowy telefon LG Electronics – LG GD510 – małe, lekkie urządzenie, które wyposażone zostało w niezbędne dla współczesnego użytkownika funkcje, takie jak aparat fotograficzny czy bezpośredni dostęp do portali społecznościowych. Ponadto, energooszczędna ładowarka, dodatkowy panel słoneczny oraz materiały, z jakich został wykonany, czynią z niego rozwiązanie idealne dla osób, które chcą świadomie dbać o środowisko.

LG GD510 ma wyjątkowo niewielkie rozmiary - 97.8x49.5x11.2mm i waży jedynie 87g. Mimo to, 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 240x400p (QWGA) pozwala bez przeszkód poruszać się po intuicyjnym menu, co istotnie ułatwia dostęp do stron internetowych. Dzięki dodatkowym aplikacjom, istnieje też możliwość społecznej interakcji na Facebooku oraz czytania i umieszczania wpisów bezpośrednio na Twitterze. Nawigację, oprócz ekranu dotykowego, usprawnia jeden uniwersalny przycisk - umieszczony z przodu telefonu pełni jednocześnie funkcję klawiszy Menu, Wyślij i Zakończ, a zielone lub czerwone podświetlenie wokół niego sygnalizuje aktualną funkcję.

Telefon, choć niewielki, posiada wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3MP, odtwarzacz plików muzycznych, w tym MP3, AAC, AAC+, WMA, RA, ale także w odbiornik radio FM. LG GD510 wyświetla także pliki wideo w formacie MPEG4 (WQVGA) oraz nagrywa w formacie MPG4 (QVGA). Do przechowywania niezbędnych informacji, kontaktów, zdjęć, muzyki, czy filmów, posiadacze tego telefonu będą mogli wykorzystać karty pamięci SD o pojemności do 8 GB.

W LG GD510 zadbano także o dobrą komunikację z innymi urządzeniami – aby podłączyć telefon do komputera, można skorzystać z portu USB (2.0) lub portu Bluetooth (2.1; A2DP, EDR). Ułatwi to przesyłanie danych, np. synchronizację książki adresowej. Telefon będzie widoczny dla komputera, jako kolejny dysk wymienny.

Telefon LG GD510 jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym - decyduje o tym kilka ważnych względów. Po pierwsze materiały, z jakich został wykonany, są całkowicie pozbawione polichlorku winylu (PCW) i substancji halogenowanych. Po drugie, umożliwiono podłączenie do telefonu dodatkowego panelu słonecznego, co pozwala doładować baterię czystą energią ze słońca. Dostępne w menu funkcje Eco-tree i Eco-calculator wyświetlają użytkownikom informacje o tym, o ile zmniejszyli oni emisję dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Projektanci zadbali także o to, by w trosce o środowisko naturalne, a także w celu kształtowania i wspierania dobrych przyzwyczajeń, telefon sygnalizował koniec ładowania baterii podłączonej do energooszczędnej ładowarki. Nawet opakowanie telefonu wykonano z przyjaznego środowisku papieru makulaturowego, na który naniesiono nadruk z wykorzystaniem atramentu sojowego. Telefon LG GD510 oczywiście spełnia rygorystyczne wymogi dyrektywy RoHS Unii Europejskiej.

Panel słoneczny to rozwiązanie, dzięki któremu brak dostępu do źródła prądu nie jest przeszkodą w komunikacji – funkcja szczególnie przydatna w czasie wakacyjnych eskapad. Aby wykonać 3 minutową rozmowę, potrzebujemy jedynie 11 minut ładowania przy bezchmurnym niebie, czas ten wydłuża się w zależności od zachmurzenia, np. przy pogodzie umiarkowanej będą to 24 minuty ładowania.

Sugerowana cena detaliczna – 499 zł.

LG GD510LG GD510

źródło: informacja prasowa

archiwum newsów
Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje