reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

  
 • Strona główna
 • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

  Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

  Samsung Galaxy S II
  Samsung Galaxy S II


  HTC Sensation XE
  HTC Sensation XE


  Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

  Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

  Tak, korzystam
  Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» CeBIT 2010 - fotorelacja z targów

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2010-03-09 17:51:16, wyświetleń: 16693

CeBIT 2010W sobotę, 6 marca w Hanowerze oficjalnie zakończyły się największe informatyczne targi Europy – CeBIT 2010. Od kilku lat targi przykuwają uwagę głównie wystawców związanych z branżą komputerową. Wcześniej swoje miejsce mieli tu także wystawcy bezpośrednio związani z telefonią komórkową, głównie producenci urządzeń mobilnych. Dziś większość potentatów z tej branży skupia się przede wszystkim na targach Mobile World Congress odbywających się w lutym w Barcelonie. Nie znaczy to jednak, że tacy producenci jak Nokia, Samsung czy LG definitywnie zapomnieli o gościach odwiedzających niemieckie targi. Nasza redakcja odwiedziła tegoroczne targi CeBIT, dzięki czemu prezentujemy krótką fotorelację z tej imprezy.

CeBIT to targi, które rozmiarem swoich hal wystawienniczych mogą przestraszyć nie jednego fana elektroniki. Dwadzieścia jeden ogromnych, przeszklonych hal (z czego dwie przeznaczone na konferencje) naprawdę robi wrażenie. Hanowerskie targi goszczą wystawców z całego świata – wśród nich warto wymienić przedstawicieli Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chin, Hiszpanii, Portugalii, Francji, a nawet Iranu. W tym roku nie zabrakło, także przedstawicieli naszego kraju. Na targach prezentowali się między innymi: krakowski COMARCH, myPhone, województwo małopolskie oraz ambasada Polski.

INTEL
Największą liczbę odwiedzających gromadziły stanowiska najbardziej znanych producentów. Na szczególną uwagę zasługuje hala „Intel Extreme Masters”, w której to na całej dostępnej powierzchni amerykański producent procesorów prezentował swoje najnowsze układy, a także zachęcał graczy do wypróbowania możliwości procesorów z nowej serii „i”. Intel zachęcał między innymi sceną z występami popularnych DJ-ów, symulatorem formuły 1, a także turniejami graczy Colin McRae Dirt 2 czy Napoleon: Total Wars.

Intel   Intel

Intel   Intel

 

MSI
Równie dużymi stanowiskami wystawienniczymi wyróżniali się MSI, ASUS oraz nVidia. Ten pierwszy prezentował na tegorocznych targach komputery, których podzespoły były zamknięte w obudowie monitora i razem z nim tworzyły jedną całość. Zmiana miejsca pracy komputera wiązała się tylko i wyłącznie z przestawieniem monitora. Duży, dotykowy ekran pozwalał na wygodną obsługę systemu Windows 7, a także budził nie lada podziw wśród tłumów odwiedzających stanowisko MSI. Jeden z modeli komputerów typu „All-in-one”, model AE2200 został wyróżniony tytułem „CeBIT Preview Award 2010”. MSI prezentowało także swoje najnowsze płyty główne oraz karty graficzne. Szczególną uwagę przykuwały karty w których zastosowano technologię MSI Twin Frozr II. Wykorzystuje ona moc 2 radiatorów oraz rurek cieplnych SuperPipe zapewniając niesamowicie wydajny system chłodzenia wszystkich najważniejszych komponentów karty, co w efekcie przedłuża się na czas jej żywotności.

ASUS
Stanowisko tajwańskiej firmy ASUS wyróżniało się już z daleka dużym, dotykowym ekranem. Producent prezentował między innymi notebooki z serii N, a także nowe, energooszczędny komputery z serii UL. Wśród nowości nie mogło zabraknąć także netbooków. Ponadto podobnie jak MSI, ASUS prezentował nowe karty graficzne.

T-MOBILE
Wśród liderów z branży GSM bezwątpienia królował niemiecki koncern T-Mobile. Stanowisko operatora przyciągało uwagę nie tylko pięknymi hostessami, ogromną sceną z występami artystów czy telefonami, ale co najbardziej było widoczne przerobionym Volkswagenem Passtem, którego system multimedialny pozwalał na stały dostęp do Internetu. Dzięki niemu możliwe było dogrywanie do komputera pokładowego samochodu nowych aplikacji, a także bezpośrednia wymiana plików za pomocą sieci.

T-Mobile prezentował przede wszystkim dostęp do mobilnej telewizji DVB-H, a także nowe, brandowane telefony działające pod kontrolą systemu Android, w tym między innymi T-Mobile Pulse.

T-Mobile   T-Mobile 

T-Mobile

WINDOWS MOBILE
Tuż obok stanowiska sieci T-Mobile, potentat w dziedzinie systemów operacyjnych – firma Microsoft – prezentowała telefony działające pod kontrolą systemów z serii Windows Mobile. Nie zabrakło tutaj znanych urządzeń, bazujących na platformie w wersji 6.1, a także nowych, działających pod kontrolą systemu w wersji 6.5. Wśród nich największym zainteresowaniem cieszył się HTC HD2 oraz Samsung Omnia drugiej generacji. Odwiedzający targi z dużym zainteresowaniem przyglądali się między innymi nowej propozycji z logo GarminAsus, która to wyróżniała się dużym, bo 3,5-calowym, dotykowym ekranem, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz  co oczywiste rozbudowanymi funkcjami GPS.

Wśród innych zarówno nowych, jak i dostępnych już na rynku telefonów działających pod kontrolą „mobilnych okiene” prezentowane były między innymi: Toshiba TG01, nowe smartfony Acer z serii NeoTouch (model P300), LG GM750, Samsung Omnia Pro B7610 i B7330.

Acer P300   GarminAsus M10

Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje