» Test telefonu Samsung Corby Pro
autor: Artur Wojdan, dodano dnia: 2010-08-30 23:15:19, wyświetleń: 15498
W dzisiejszych czasach producenci telefonów komórkowych coraz częściej tworzą modele pod konkretną grupę odbiorców. Bardzo dobrze prosperująca firma Samsung postanowiła poszerzyć swoją ofertę w znanej już dobrze serii Corby, cechującej się zmiennością paneli obudowy oraz funkcjonalnością. Do standardowego modelu Corby S3650 została dołączona pełna klawiatura QWERTY i tak oto w prosty sposób powstał Samsung Corby Pro GT-B5310. Seria Corby swoim wyglądem, budową typu slider i ceną często zachęca młode osoby do jej zakupu...
Urządzenie posiada mnóstwo multimedialnych funkcji, m.in. dotykowy wyświetlacz, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 megapiksela, WiFi oraz odtwarzacz muzyki i plików wideo. Obecnie telefony typu slider zdobywają coraz większą popularność na całym świecie, więc nie można się dziwić, że producenci wprowadzają takie modele. Jednak aby zdobyły uznanie klientów, muszą mieć zaplecze technologiczne i ten produkt właśnie takie posiada.
ZESTAW
Producent wraz z telefonem Samsung Corby Pro udostępnia dość przeciętny zestaw akcesoriów. W pudełku wraz telefonem znalazły swoje miejsce m.in. : 3 panele tylniej obudowy, ładowarka sieciowa, kabel USB, płyty z oprogramowaniem i karta pamięci o pojemności 1GB. Brak zestawu słuchawkowego nieco mnie zadziwił, lecz otrzymany testowy egzemplarz był już wcześniej używany. Z pewnością do zestawu oferowanego przez producenta dołączone są słuchawki stereo.
PIERWSZE WRAŻENIA I BUDOWA
Samsung Corby Pro z pewnością jest modelem, który swoim wyglądem może się podobać. Dzięki różnorodności kolorów paneli oraz owalności obudowy telefon dobrze leży w dłoni oraz zapewnia indywidualność każdemu z użytkowników. Trzy rodzaje „pleców” telefonu: kolorowe, ozdobione fantazyjnymi kółkami i czarne powodują to, że Corby Pro może być telefonem młodzieżowym lub zyskać typowo biznesowe zastosowanie. Jak na urządzenie typu slider przystało producent zastosował dość mocne szyny oraz taśmę. Rozsuwanie telefonu jedną ręką nie sprawia problemów, podobnie jest z jego zamykaniem. Dodajmy, że obudowa została wykonana z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Przeważający błyszczący plastik obudowy jest cienki, co sprawia że podczas ucisku urządzenia, można było usłyszeć lekkie skrzypienie i brak spasowania obudowy. Co więcej plastik ten nie jest odporny na zarysowania, ponieważ gdy otrzymałem do testów telefon posiadał on już dość widoczne znaki użytkowania na tylnim panelu jaki i na wyświetlaczu. W tym modelu postawiono również na minimalizm, więc po bokach umieszczono zaledwie kilka skrótów, m.in. aparat fotograficzny, blokada ekranu oraz wejście na kabel USB. Wymiar tej komórki to 105,00 x 56,90 x 15,68 mm, a waga wynosi 132 g.
To co możemy zobaczyć od razu to wyświetlacz o przekątnej 2,8’’ o rozdzielczości 240 x 320 px obsługiwany przez 16 milionów kolorów. Jakość obsługiwanej palety barw jest na standardowym poziomie. Wszystkie ikonki zarówno na 3 wybranych pulpitach jak i w menu są prawidłowe odwzorowane. Szkoda tylko, że czułość wyświetlacza wykonanego w technologii oporowej w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Niekiedy potrzeba powtórnego dotknięcia ekranu w wybraniu danej opcji jest zbyt częsta.
Pod wspomnianym ekranem umieszczone zostały dwa przyciski odbioru i kończenia połączenia, zaś pomiędzy nimi znalazł miejsce przycisk odsyłający do menu głównego i wyjścia z danej aplikacji. Nad wyświetlaczem w lewym rogu znaleźć można kamerkę do wideokonferencji. Lewą stronę Corby Pro zajmuję przycisk głośności, zaś prawy bok zawiera dwa przyciski: jeden z nich odpowiada za blokadę telefonu, zaś drugi jest przyciskiem spustu migawki aparatu. Blokada urządzenia następuję w sposób podobny do większości telefonów z wyświetlaczem dotykowym. Z tej strony znalazło się również gniazdo micro USB chroniony zaślepką, do którego podpinamy ładowarkę lub kabel USB. Górna część obudowy zawiera gniazdo słuchawkowe jack 3,5 mm, zabrakło jedynie miejsca do przypięcia telefonu. Tył Corbiego to miejsce dla aparatu fotograficznego o rozdzielczości 3,2 Mpix oraz głośnika mono, który a propo świetnie daje sobie radę.
Jakość, a zarazem głośność dźwięków wydostających się z niego jest na bardzo dobrym poziomie. Brakuję niestety dostępu do karty pamięci bez zdjęcia tylniej części obudowy. Aby umieścić karty Sim oraz pamięci musimy odczepić tył oraz wsunąć je w wyznaczone miejsca. Plusem może być brak potrzebny wyjmowania baterii w przypadku karty pamięci.