reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

    
  • Strona główna
  • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

    Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

    Samsung Galaxy S II
    Samsung Galaxy S II


    HTC Sensation XE
    HTC Sensation XE


    Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

    Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

    Tak, korzystam
    Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test telefonu Samsung Galaxy Mini

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2012-02-25 19:08:40, wyświetleń: 15501

Samsung Galaxy Mini S5570System operacyjny w telefonie z reguły do tej pory zarezerwowany był jedynie dla droższych urządzeń z tak zwanej „górnej półki”.  Taką strategię przyjęła większość czołowych producentów popularnych komórek. Od pewnego czasu na rynku pojawiają się jednak modele, które swoją polityką cenową  plasują się w segmencie znacznie prostszych urządzeń, a mimo to pracują pod kontrolą jednego z popularnych „oesów”. Samsung Galaxy Mini S5570 to doskonały przykład połączenia systemu operacyjnego i dobrej wydajności z przystępną ceną...

 

 

 

KONTAKTY, JAKOŚĆ POŁĄCZEŃ I WIADOMOŚCI
Mały Samsung został wyposażony w rozbudowaną książkę telefoniczną w której możemy zapisać do 1000 kontaktów. Każdy wpis możemy dodatkowo opatrzyć zdjęciem,  adresem e-mail, identyfikatorem Google Talk, adresem domowym, miejscem pracy, datą urodzin, a nawet pseudonimem. Dla poszczególnych kontaktów istnieje możliwość ustawienia indywidualnego dzwonka, a także organizowanie wpisów w grupy.
Jeżeli jesteśmy już przy tematyce kontaktów – bardzo denerwująca w obsłudze jest lista ostatnich połączeń (czy jak kto woli akcji). Ze względu na uwzględnianie nie tylko połączeń ale również wiadomości jest ona zazwyczaj bardzo długa. Przewijanie jej momentami bywa uciążliwe, a dodatkowo po przewinięciu i ponownym otworzeniu listy nie powraca ona do najświeższych pozycji.
Jakość rozmów prowadzona za pomocą S5570 jest zadowalająca. Dźwięk wydobywający się z niewielkiego głośnika jest dobrze słyszalny, nawet w głośnym, ulicznym otoczeniu. Także wbudowany zestaw głośnomówiący działa bez zastrzeżeń.
Tworzenie jakichkolwiek wiadomości przy pomocy Galaxy Mini jest bajecznie proste. Tekst możemy wprowadzać zarówno za pomocą pełnowymiarowej, dotykowej klawiatury QWERTY jak i klawiatury SWYPE. Zarówno jeden jak i drugi sposób nie sprawia kłopotów. Korzystając ze standardowej klawiatury poszczególne klawisze są nieco większe, dzięki czemu tekst wprowadza się trochę łatwiej.  Do obsługi SWYPE’A trzeba się nieco przyzwyczaić. W końcu praktyka czyni mistrza.
Wymiana korespondencji z wybranym numerem prezentowana jest w sposób standardowy dla Androida czyli w postaci popularnych „dymków”.
W telefonie nie zabrakło wbudowanego klienta e-mail z obsługą POP3 i IMAP. Poprzez dedykowaną aplikację do obsługi Gmaila szybko i wygodnie można uzyskać dostęp do swojego konta w Google.

 

 

INTERNET
Telefon zapewnia łączność 2 oraz 3G. Na jego „pokładzie” odnajdziemy EDGE oraz HSDPA do 7,2 MB/s. Nie zapomniano też o obsłudze hotspotów – miniaturowy Samsung poradzi sobie z sieciami Wi-Fi b, g oraz n.
Standardowa, Androidowa przeglądarka WebKit sprawnie radzi sobie nawet z dużymi stronami www. Niestety ma również ona pewne mankamenty w postaci chociażby obsługi maksymalnie jedynie czterech kart ze stronami  WWW jednocześnie. Kolejnym problemem jest brak wsparcia dla technologii Flash. Wszystko za sprawą słabego procesora, który miałby problemy z poprawnym działaniem wtyczki.

Samsung Galaxy Mini S5570

Dzięki obsłudze multidotyku przeglądaną stronę łatwo można przybliżać oraz oddalać. Interesujące strony można dodawać do zakładek, a ich adresy udostępniać znajomym za pośrednictwem Facebooka.
Pewne zastrzeżenia można mieć również do pracy wbudowanej karty WLAN. Nierzadko zdarzało się, że pomimo usilnych „próśb” z mojej strony Wi-Fi w telefonie nie włączało się, a zamiast możliwości wpisania adresu żądanej strony pojawiał się nieprzyjemny dla oka napis „error”. Problem znikał po ponownym uruchomieniu smartphone’a.

SPOŁECZNOŚCI
Według danych producenta i tego co widać w menu smartphone’a słuchawka szczyci się korzystaniem z SocialHub’a czyli samsungowego integratora popularnych serwisów społecznościowych. W jednej skrzynce wiadomości możemy uzyskać dostęp do SMSów, MMSów, Facebooka oraz Twittera. Niestety inaczej niż w innych smartphone’ach Samsung nie wyposażył S5570 w dedykowane aplikacje do obsługi tych popularnych platform. To nic strasznego. Podobne aplikacje można pobrać za darmo chociażby z Android Market.

APARAT
Testowany model wyposażony został w  aparat o matrycy dokładnie 3,15-megapiksela. Dysponuje ona 3-krotnym zoomem cyfrowym i niestety może poszczycić się brakiem autofocusa i dodatkowej diody LED umożliwiającej wykonywanie zdjęć w zaciemnionych miejscach.
Zdjęcia można wykonywać w maksymalnym rozmiarze 2048x1536 pikseli. Użytkownik ma możliwość określenia podstawowych ustawień aparatu takich jak balans bieli, jasność czy sceneria, ale również tych nieco bardziej zaawansowanych jak kontrast, nasycenie, a nawet ostrość. Niestety ta ostatnia, mimo dość sporego jak na telefon tej klasy zakresu regulacji za nic nie zastąpi porządnego autofocusa.
Wykonywane fotki można urozmaicić kilkoma efektami, producent do dyspozycji oddaje negatyw, sepię i czarno-białe. Dodatkowo do każdego zdjęcia można dodać geotaggi czyli współrzędne GPS i dzięki temu stworzyć swoją własną mapę podróży korzystając na przykład z serwisu panaramio.com.

Samsung Galaxy Mini S5570

Jakość zrobionych zdjęć jest dobra. W oczy rzuca się spora ziarnistość oraz słabe nasycenie kolorów. Wykonywane zdjęcia obarczone są również niewielkim, ale jednak efektem „mgły”.
Zrobione fotki można przeglądać we wbudowanej galerii. Niewielka ilość wbudowanej pamięci ROM (około 113 MB) sprawia, że bez karty microSD zbyt długo nie nacieszymy się możliwością robienia zdjęć.
Samsung Galaxy Mini S5570 pozwala nagrywać filmy wideo niestety w dość archaicznej rozdzielczości QVGA, czyli 320 na 240 pikseli. Niestety pod tym względem daleko małemu Samsungowi do topowych smartphone’ów. Nagrania nadają się jedynie do przesłania. Publikacja ich w serwisach pokroju YouTube’a nie ma najmniejszego sensu.
To co jeszcze wyraźnie działa na nie korzyść S5570 to brak wspomnianej wcześniej spustu migawki aparatu. Aby zrobić zdjęcie lub nagrać film musimy „tapnąć” w przycisk umieszczony bezpośrednio na ekranie telefonu. Takie rozwiązanie nie należy do najwygodniejszych.

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA WYKONANE SAMSUNGIEM GALAXY MINI S5570

Samsung Galaxy Mini S5570  Samsung Galaxy Mini S5570  Samsung Galaxy Mini S5570

Samsung Galaxy Mini S5570  Samsung Galaxy Mini S5570  Samsung Galaxy Mini S5570

PRZYKŁADOWE WIDEO NAGRANE SAMSUNGIEM GALAXY MINI S5570

 

 





Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje