reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

    
  • Strona główna
  • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

    Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

    Samsung Galaxy S II
    Samsung Galaxy S II


    HTC Sensation XE
    HTC Sensation XE


    Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

    Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

    Tak, korzystam
    Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test tabletu Acer Iconia Tab W500

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2011-11-12 19:19:25, wyświetleń: 9078

Acer Iconia Tab W500Tablety internetowe te segment rynku, który jeszcze do niedawna był niedoceniany przez światowych producentów. Dziś, po świetnych wynikach sprzedaży iPada już wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że z tabletami to „nie przelewki”. Wśród coraz szerszej gamy urządzeń dostępnych na rynku odnajdziemy takie, działające między innymi pod systemami iOS czy Android. Do naszych redakcyjnych testów trafił nietypowy tablet, który w zasadzie można określić mianem normalnego komputera. Acer Iconia Tab W500 to jeden z pierwszych urządzeń noszących miano tabletu, które działa pod kontrolą systemu Windows 7...

W przypadku Iconia Tab W500 słowo tablet okazuje się pełnić rolę synonimu dla słowa netbook. Dlaczego? „Tabletonetbook” Acera to urządzenie, które po części łączy w sobie zalety każdego z dwóch typów sprzętów. Możliwościami niczym nie ustępuje tym najwydajniejszym, pełnowymiarowym netbookom, a swoimi gabarytami całkiem udanie stara się przypominać ultramobilny tablet internetowy.

TABLET CZY NETBOOK?
To pierwsze pytanie jakie nasuwa się przy spontanicznym kontakcie z urządzeniem Acera. „To coś” swoimi wymiarami (27,4 x 1,5 x 19,3 cm) na pierwszy rzut oka stara się przypominać tablet internetowy. Niestety temu udawaniu nie do końca pomaga spora waga całości. Trzeba przyznać, że prawie 1 kilogram wagi (dokładnie 970 g) to zdecydowanie za dużo jak na sprzęt aspirujący do grona tabletów internetowych.

Acer Iconia Tab W500   Acer Iconia Tab W500

O ile same wymiary urządzenia są spokojnie do zaakceptowania, o tyle duża waga sprawia, że najnowszym produktem z logo Acera dość ciężko się operuje. Dodatkowo po dłuższym trzymaniu tabletu w rękach, te dość szybko się męczą, przez co praca zamiast komfortowej staje się męcząca. Waga to główny zarzut jaki można kierować do W500.

Acer Iconia Tab W500   Acer Iconia Tab W500

Całość to zwarta, doprze spasowana konstrukcja, która niestety została stworzona z przeciętnej jakości materiałów. Połyskujący plastik wydaje się słabej jakości jak na urządzenie warte ponad 2000 zł.

Acer Iconia Tab W500

Znakiem rozpoznawczym nowego Acera jest duży (bo 10-calowy), dotykowy, wykonany w technologii pojemnościowej ekran TFT LCD o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Patrząc na wyłączone urządzenie można odnieść dodatkowe wrażenie, iż zainstalowane 10-cali jest znacznie większe niż w rzeczywistości. Powodem jest szeroka, czarna ramka, która okala ekran.

Wyświetlacz W500 dysponuje bardzo dobrymi kątami widzenia. Jasność oraz odwzorowanie barw również są w pełni zadowalające. Znacznie gorzej jest jednak z pracą z urządzeniem na świeżym powietrzu. W ostrym słońcu (a nawet i bez niego) ekran staje się praktycznie niewidoczny. Powłoka TFT zdaje się tutaj zupełnie nie pomagać. Dlatego jeśli drogi Czytelniku chcesz pracować z tabletem na dworze, to tylko w cieniu.
Również rozdzielczości ekranu została doskonale dobrana. Obraz jest wyjątkowo ostry, a czcionki dostatecznie wygładzone.
Ekran zostały pokryty grubą warstwą szkła Gorilla glass, dzięki czemu jest on odporny na zarysowania.

Acer Iconia Tab W500

Nad ekranem ukryty został obiektyw wbudowanej kamery internetowej o rozdzielczości 1,3 Mpix, zaś pod ekranem niewielki przycisk z logo Windows, który otwiera menu „Start” oraz wyprowadza tablet ze stanu hibernacji.

Acer Iconia Tab W500

Jak przystało na prawdziwie multimedialny „kombajn” W500 wyposażono w niezliczoną ilość portów oraz dodatkowych przycisków. Na lewym boku producent umieścił gniazdo słuchawkowe minijack 3,5 mm, diodę informującą o stanie naładowania akumulatora, włącznik urządzenia, przyciski regulacji głośności, slot dla kart pamięci SDHC oraz (co cieszy) pełnowymiarowe wyjście HDMI. Dolna krawędź urządzenia to dwa gniazda USB, suwak blokady ekranu, wejście dla stacji dokującej oraz gniazdo karty SIM. Prawy bok zajmuje tylko gniazdo ładowania.

Acer Iconia Tab W500   Acer Iconia Tab W500

Acer Iconia Tab W500   Acer Iconia Tab W500

Tylni panel został pokryty słabej jakości, miękkim plastikiem przypominającym do złudzenia szlifowane aluminium. W rzeczywistości ten miękki materiał jest niezwykle podatny na zarysowania, niestety nawet na te głębsze. Tu też w górnej części znalazł się obiektyw aparatu umożliwiającego wykonywanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości podobnej do tej z przedniej kamery, czyli 1,3 Mpix.
W dolnej części tylnej obudowy umieszczony został podłużny pasek dla dodatkowego głośnika, działającego w trybie Dolby Advanced Audio.

Acer Iconia Tab W500

Warto wspomnieć, że tablet Acer Iconia Tab W500 otrzymaliśmy do testów razem ze stacją dokującą, która umożliwia szybkie przerobienie tabletu w wydajnego netbooka. Sama stacja dokująca jest niezwykle płaska, lekka i poręczna. Sam montaż całości trwa zaledwie chwilę. Ogranicza się jedynie do wsunięcia tabletu w złącze USB oraz specjalne bolce utrzymujące urządzenie w stacji. Stacja rozszerza możliwości urządzenia o dodatkowe wejście sieciowe typu RJ-45.

Acer Iconia Tab W500   Acer Iconia Tab W500

Stacja dokująca to w rzeczywistości dodatkowa klawiatura typu chiclet, umożliwiająca standardowe wprowadzanie tekstu. Pomimo niewielkich rozmiarów odstęp pomiędzy przyciskami jest wystarczający, a same klawisze pracują cicho i mają przyjemny, wyczuwalny skok. Po środku klawiatury producent zamontował niewielki, gumowy przycisk pozwalający na sterowanie kursorem myszy po ekranie urządzenia. Niestety działa on znacznie gorzej niż sama klawiatura. Porusza się nim dość ciężko, mając wrażenie, że zaraz odpadnie.

Tablet wraz ze stacją można łatwo złożyć w jedną całość, co umożliwia znacznie wygodniejszy transport całości.





Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje