» Test telefonu LG Swift 7 (E900)
autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2011-02-09 22:17:55, wyświetleń: 18818
Pomimo, że LG posiada w swojej ofercie kilkanaście telefonów działających pod kontrolą różnych systemów operacyjnych to śmiało można stwierdzić, że najciekawszym z nich jest LG Swift 7 (E900). Jest to jeden z nielicznych modeli dostępnych na polskim rynku, który pracuje w oparciu o nowy system Windows Phone 7, a jednocześnie najbardziej zaawansowana konstrukcja w portfolio koreańskiej firmy...
KSIĄŻKA TELEFONICZNA…
…LG Swift 7 zaskakuje swoimi możliwościami. Użytkownik prócz listy kontaktów zapisanych bądź w pamięci urządzenia bądź na karcie SIM uzyskuje dostęp do znajomych z Facebooka, Windows Live, Yahoo! Mail oraz Gmaila. Wszystkie kontakty od razu, bez konieczność zbędnego zagłębiania się w struktury poszczególnych serwisów widoczne są w jednej, wspólnej książce telefonicznej. Dla każdego kontaktu pobierane jest zdjęcie, adres e-mail oraz telefon jeśli został podany w ustawieniach jednego z serwisów. Dodatkowo w przypadku Facebooka uzyskujemy dostęp do osobnego ekranu na którym prezentowane są ostatnie wpisy na naszej tablicy, a także z poziomu każdego kontaktu mamy możliwość bezpośredniego zamieszczenia komentarza do profilu wybranej osoby. Możemy przeglądać zdjęcia zamieszczone w galeriach znajomych – jednym słowem książka telefoniczna oferuje pełną integrację z najpopularniejszą „społecznościówką” świata. Dla fanów Facebooka rewelacja! Umieszczone w książce kontakty możemy przeszukiwać za pomocą wyszukiwarki bądź wybierając literę alfabetu, której chcemy aby nazwiska kontaktów zostały wyświetlone.
WIADOMOŚCI…
…wyświetlane są w formie dialogów z konkretną osobą (popularne chmurki). Wszystko wygląda schludnie i przejżyście, nawet w przypadku dość sporej korespondencji. Wpisywanie tekstu ułatwia ekranowa klawiatura QWERTY, która dzięki wbudowanemu żyroskopowi może zmienić swoją orientację z pionowej na poziomą. Przyciski z poszczególnymi literami są duże, dzięki czemu tekst wpisuje się szybko i wygodnie. Dodatkowo zadanie to ułatwia wbudowany słownik, który sugeruje nam słowo jakie chcemy wpisać. Prosty kreator MMSów ułatwia tworzenie rozbudowanych wiadomości multimedialnych. Telefon obsługuje również pocztę e-mail POP3 raz IMAP.
INTERNET…
...dzięki zainstalowanej przeglądarce Internet Explorer przegląda się bez większych problemów. Strony ładują się szybko, a jednym „tapnięciem” w ekran możemy je dowolnie przybliżać i oddalać. Żeby nie było zbyt „różowo” mobilna wersja IE ma pewne niedoskonałości. Pasek przeglądarki na którym wpisuje się adres żądanej strony widoczny jest jedynie w trybie wertykalnym, a co za tym idzie jeżeli trzymamy telefon w poziomie i siłą rzeczy tak też przeglądamy stronę www, aby przejść do innej, zmuszeni jesteśmy obrócić telefon do pionu i wtedy dopiero uzyskujemy możliwość wpisania nowego adresu. Kolejną, dość istotną wadą jest brak wsparcia dla technologii Flash. Strony możemy organizować w ulubionych, a także możemy przeglądać w kilku oknach naraz.
Łączność ze światem zapewnia GPRS z EDGE oraz HSDPA do 7.2 Mbps wraz z HSUPA 5.76 Mbps. Nie zabrakło również obsługi Wi-Fi b/g/n.
ROZRYWKA I MULTIMEDIA…
…w testowanym telefonie stoją na najwyższym poziomie. Wydajny procesor wraz ze sporą pamięcią bez trudu radzą sobie z zaawansowanymi grami 3D, które zapewnia usługa XBOX Live. Wśród dostępnych tytułów możemy znaleźć takie „perełki” jak Need For Speed Undercover, The Sims 3, Frogger, Assassin’s Creed i wiele, wiele innych tytułów, które najczęściej kojarzymy z samą konsolą bądź pecetami. Większość gier w usłudze XBOX Live działa w trybie 3D. Grywalność niektórych (mój faworyt Rise of Glory) nierzadko powala na kolana. Efekty wizualne w rozbudowanych tytułach stoją na najwyższym poziomie. Grafika niektórych gier jest nawet lepsza od tych, nie tak dawno dostępnych na komputery! Duży, dotykowy ekran umożliwia wygodną rozgrywkę.
LG Swift 7 został wyposażony w 5 Mpix aparat z funkcją Auto Focus oraz możliwością nagrywania filmów w jakości HD. Telefon umożliwia wykonywanie zdjęć w kilku rozdzielczościach, między innymi 2592x1944, 2048x1536 , 1280x960, 2560x1440, 1920x1080 oraz 1280x720 pikseli. Dodatkowo producent przewidział, szereg funkcji, które ułatwiają robienie fotek. Mowa tutaj między innymi o funkcjach Intelligent Shot (pozwala robić doskonałe zdjęcia bez konieczności zagłębiania się w ustawienia aparatu) oraz Beauty Shot (ułatwia wykonywanie portretów). Dzięki funkcji panoramy mamy możliwość „zlepienia” kilku zdjęć w jedno i uzyskania efekty panoramy, nawet 360 stopniowej. Oczywiście producent przewidział kilka ustawień, które możemy sami określić, między innymi balans bieli, efekty kolorów (sepia, negatyw, mono, solaryzacja), jakość, a także tryb pracy diody LED doświetlającej ciemne pomieszczenia. Tym, którym często trzęsą się ręce pomocny okaże się anti-shake. Zbliżanie zdjęć ułatwia 6-krotny zoom cyfrowy.
Jeżeli chodzi o funkcje wideo nowego Swifta, tutaj możemy nagrywać filmy w rozdzielczościach VGA, QVGA oraz HD 720p (1280x720 punktów). Podobnie jak w przypadku trybu zdjęć możemy dowolnie ustawiać balans bieli, efekty kolorów, jasność oraz jakość, a także włączyć lub wyłączyć diodę LED. W trybie wideo zoom cyfrowy nie działa podczas nagrywania filmów. Poziom jesteśmy zmuszeni określić tuż, przed naciśnięciem spustu migawki.
Zarówno robione zdjęcia jak i nagrywane filmy są dobrej jakości. Kolory są dobrze odwzorowane, nowy LG jedynie ma drobne problemy z ostrością. Zdjęcia niekiedy są mało ostre, wręcz rozmyte.
Jako, że mamy do czynienia z OS’em od Microsoftu, zarządzanie muzyką ułatwia aplikacja Zune. Pozwala ona na pobierania albumów bądź konkretnych utworów wprost z Marketplace, a także organizować zgromadzoną w 16 GB pamięci urządzenia muzykę według artystów, albumów, piosenek, rodzajów muzyki. Nie zapomniano również o możliwości tworzenia własnych playlist ulubionych kawałków.
Z poziomy kafelki Music&Videos po wcześniejszej instalacji wtyczki YouTube uzyskujemy dostęp do zbioru filmików z tego serwisu. Sam odtwarzacz wideo działa płynnie, a jego obsługa jest banalnie prosta. Minus należy się za brak możliwość dowolnego przewijania poprzez pasek postępu. Przewijać możemy tylko odpowiednimi przyciskami widocznymi na ekranie i to o wcześniej ustalone klatki. Player wideo poradzi sobie z filmami H.263; MPEG-4; WMV; DivX, zaś player audio z plikami AAC; ACC+; eAAC+; AMR; MP3; WAV; midi; WMA pro.
W E900 nie zabrakło również radia FM.