reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

    
  • Strona główna
  • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

    Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

    Samsung Galaxy S II
    Samsung Galaxy S II


    HTC Sensation XE
    HTC Sensation XE


    Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

    Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

    Tak, korzystam
    Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test telefonu Motorola Milestone

autor: Artur Wojdan, dodano dnia: 2010-09-05 12:49:46, wyświetleń: 17843

Motorola MilestoneOd pewnego czasu swój rozwój  w dziedzinie telefonii komórkowej Motorola zawdzięcza nowym modelom opartym na prężnie działającym systemie Android. Taka jest właśnie nowa biznesowa i w pełni funkcjonalna Motorola Milestone.  Telefon od początku kwietnia dostępny jest na polskim rynku, każdego dnia zdobywając nowych zwolenników i klientów. Milestone jest pierwszym modelem  producenta  opartym o system operacyjny firmy Google – w tym wypadku Android w wersji 2.1-update1...

EKRAN
Wyświetlacz w jaki został obdarzony model Motoroli to 3,7 -calowy ekran o rozdzielczości WVGA  (480 x 800 pikseli), świecący 16 mln kolorów.

Motorola Milestone  Motorola Milestone

Wykorzystana rozdzielczość  wyróżnia to urządzenie  na tle konkurencyjnych telefonów oraz zapewnia duży komfort podczas przeglądania Internetu czy korzystania z wielu multimediów.  Producent zastosował ekran pojemnościowy  obsługujący technologię multitouch, który ma bardzo dobra czułość oraz świetnie sprawdza się w aplikacjach takich jak: Google Maps czy galeria. W przeglądarce internetowej „pinch-to-zoom” umożliwia powiększanie stron w sposób błyskawiczny już przy pierwszym dotknięciu.  Wyświetlacz Milestona  został osłonięty plastikową szybką zrobioną z materiału Gorilla Glass, zapewniającą wysoką odporność na zarysowania. Po prawie 3 tygodniowym teście telefonu na jego ekranie nie powstała nawet najmniejsza rysa.  Czytelność ekranu w słońcu jest na dobrym poziomie, spokojnie można przeglądać menu lub pisać wiadomości. Do pełni szczęścia brakuje tylko technologii AMOLED, która zapewniła by żywsze kolory. Mimo jej braku, barwy wyświetlacza i wyświetlany tekst na ekranie Milestona  są wręcz imponujące. Obraz jest wyraźny i ostry za sprawą 16 milionów kolorów, dużej jasności,  wysokiej rozdzielczości,  i „szklanej” tafli ekranu. Do regulacji mocy podświetlenia wykorzystany został czujnik światła znajdujący się nad ekranem.   

SYSTEM I WYDAJNOŚĆ MOTOROLI MILESTONE
Urządzenia amerykańskiego producenta dumnie pracuje na systemie Android, w testowanym egzemplarzu wersja 2.1-upgrate1.  System działa w miarę płynie dzięki zastosowaniu procesora  ARM Cortex A8 o szybkości 550 MHz oraz pamięci RAM 256MB i Flash 512MB. W dzisiejszych czasach te wyniki nie są powalające, ale są na tyle dobre by pozwolić na optymalna prace smarfona. Dodatkowo Motorola wyposażona została moduł grafiki PowerVR SGX 530 znany z takich telefonów jak Nokia N900 czy Apple iPhone 3GS. Pozwala on wykazanie się urządzenia podczas działania aplikacji m.in. w grach  i programach 3D. Procesor ARM Cortex A8 spokojnie może pracować od 600 MHz do ponad 1 GHz, czego dowodem może być odpowiednik Motorola Droid, niestety w Milestone na stałe obniżone zostało taktowanie do 550 MHz.  Pamięć jaką ma do dyspozycji użytkownik po włączeniu się wszystkich domyślnych aplikacji to 102 MB. Całe szczęście pozostaje nam jeszcze karta pamięci mająca 7.41 GB wolnego miejsca, dysponująca po instalacji kilku programów, plików audio pojemnością 6,71 GB. Podczas okresu testu telefon nie zawiesił się ani nie brakowało mu mocy podczas przełączania pomiędzy aplikacjami. 

EKRAN GŁÓWNY – MENU
W naszym testowym Milestonie zainstalowany był system Anroid 2.1-update1 dysponujący aż 9 pulpitami z dowolną możliwością konfiguracji.  Ja osobiście korzystałem z trzech i myślę że taka ilość jest w zupełności wystarczająca dla normalnego użytkownika.

Motorola Milestone  Motorola Milestone

Motorola Milestone  Motorola Milestone

Co ciekawe dopiero od tej wersji firmwaru menu jest w całości w języku polskim. Dostępne jak w innych telefonach z Anroidem są oczywiście widgety oraz pasek z najczęściej używanymi  aplikacjami. Do najciekawszych należą widety z Youtube, pogody oraz wszystkim dobrze znana wyszukiwarka Google. Porównując chociażby do HTC Sense te właściwości Motoroli daleko odbiegają od konkurencji. By rozszerzyć swoją baze dodatków możemy skorzystać z Android Market – aplikacji oferującej wiele gier, programów ale także łatek graficznych dla posiadaczy telefonów z systemem  Googla. Przeskakiwanie pomiędzy pulpitami jest bardzo płynne jaki i odpalanie większości dostępnych aplikacji. Samo menu jest bardzo intuicyjne i proste, łatwo odnaleźć w nim interesującą nas opcje. Odblokowanie ekranu nastepuje w skutek przesunięcia palecem po ekranie, bardzo podobnie do pomysłu telefonów Apple.  Fajną rzeczą jest również podzielenie w kontaktów i kalendarza na osobisty lub firmowy. Do naszej dyspozycji są również aplikacje poczty Gmail oraz Facebooka. Urządzenie może sprawdzać kilka kont Gmail, zapewnia wsparcie dla poczty Exchange a także obsługuje flasza.  Tej klasy telefon  wyposażony został również w akcelerometr, który odpowiednio ustawia orientacje wyświetlanego tekstu lub obrazu.

MULTIMEDIA
W Motoroli Milestone zastosowano dobrej klasy aparat foto o rozdzielczości 5.0 Mpx z funkcją autofocus.

Motorola Milestone  Motorola Milestone

Dzięki podwójnej lampie flash telefonem można robić zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Jakość zdjęć jest więcej niż zadawalająca, jest bardzo dobra. Aplikacja aparatu w Milestonie po prawej składa się z 4 ikon (Programy, Efekty, Flesz, Galeria), zaś po lewej mamy informacje o możliwej do wykonania ilości zdjęć i wybranych trybach aparatu.  W ustawieniach aparatu mamy do wyboru szereg opcji zaczynając od rozmiaru zdjęcia (szeroki ekran, 5MP, 3MP 2MP, 1MP), efektów , balansu bieli kończąc na doborze scenerii oraz ostrości w robionej fotce. Jest również tryb makro oraz możliwość lokalizacji robionego zdjęcia dzięki  GPS. Po zgraniu zdjęć na komputer widać niestety małe niedociągnięcia spowodowane szumami oraz nie do końca dopracowanym trybem makro. Dodatkowo w opcjach znajdziemy zoom cyfrowy 4 krotny – do przybliżania lub oddalania fotografowanych obiektów regulowany przyciskiem głośności oraz automatyczną stabilizacje obrazu.  Przeglądanie i edytowanie zdjęć jest bardzo przyjemne i łatwe w użyciu.





Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje