reklama: INTERESUJESZ SIĘ TELEKOMUNIKACJĄ? CHCESZ ZAROBIĆ? SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE!

» Menu główne

    
  • Strona główna
  • Artykuły

» Baza testów

» Redakcyjne

» Recenzje aplikacji

» Aktualnie testujemy

    Redakcja Testy-GSM.pl aktualnie testuje:

    Samsung Galaxy S II
    Samsung Galaxy S II


    HTC Sensation XE
    HTC Sensation XE


    Już wkrótce testy tych urządzeń pojawią się na stronach naszego portalu.

» Newsletter Testy-GSM.pl

Interesują Cię nowości ze świata GSM? Z utęsknieniem czekasz na kolejny test zamieszczony w naszym serwisie? Skorzystaj z naszej subskrypcji!

Twój e-mail:

» Gorące wiadomości

» Popularne artykuły

» Popularne testy

» Sonda - oddaj swój głos

    Czy korzystasz z przystawek TV (np. Apple TV, Google Cast) umożliwiających przesyłanie treści z urządzenia mobilnego do telewizora?

    Tak, korzystam
    Nie, nie korzystam

» Nasi partnerzy

» Polecamy


windows phone 7


» Test telefonu LG GM360 Bali

autor: Tomasz Kubiak, dodano dnia: 2010-08-31 17:18:50, wyświetleń: 71291

LG GM360 BaliLG GM360 Bali to telefon, który ma przynieść sukces koreańskiemu producentowi, a co za tym idzie podgonić w zestawieniach głównego konkurenta – firmę Samsung. Jest to już kolejny (po między innymi ekologicznym GD510) „dotykowiec” w portfolio firmy. GM360 wyróżnia się dość sporym bogactwem funkcji oraz świetnym czasem czuwania, a przy tym decydując się na niego nie wydasz majątku...

 

 

 

WIADOMOŚCI
Redagowanie wiadomości przy pomocy GM360 nie należy do czynności  łatwych. Powodem jest dość niewygodna wirtualna klawiatura jaką zastosował producent. Tekst możemy wprowadzać na kilka sposobów, między innymi poprzez wirtualną klawiaturę alfanumeryczna oraz za pomocą pełnowymiarowej QWERTY. Jednak jak i druga sprawują się średnio. Problemy pojawiają się już na samym początku kiedy myśląc, że obrócimy telefon zmieni się również orientacja ekranu. Nie ma tak łatwo. GM360 w porównaniu do poprzednich konstrukcji jest uboższy o akcelerometr, to też aby zmienić klawiaturę z alfanumerycznej na QWERTY zmuszeni jesteśmy „tapnąć” palcem w odpowiednim miejscu.
Kolejny problem pojawia się w wybieraniu odpowiednich przycisków na klawiaturze. Jak wspomniałem wcześniej ekran w Bali wykonany został w technice oporowej, toteż żeby „wbić” jakąś literę zarówno na jednej jak i drugiej klawiaturze musimy się naprawdę postarać. Ekran nie reaguje na działania Użytkownika i nierzadko zdarzało się, że aby złożyć odpowiednie słowo zmuszony byłem „klikać” w dany przycisk kilkakrotnie.
O ile przyciski klawiatury alfanumerycznej są normalnych rozmiarów o tyle te w QWERTY są zdecydowanie za małe. Najczęściej wybiera się tą literę, która akurat jest nam do niczego nie potrzebna.
W Bali na próżno szukać obsługi gestów we wiadomościach, tekst możemy wprowadzać tylko poprzez klawiatury.
Tworzenie MMSów odbywa się analogicznie jak SMSów, z tymże do wiadomości możemy dodać obraz, wideo, dźwięk, emotikony, nazwę i numer, termin, notatkę, kontakt lub zadanie. Jest tego sporo. Tworzony MMS może składać się z kilku slajdów przez co wiadomość może zawierać o wiele więcej treści niż zwykle.
W testowanym telefonie nie zabrakło też wbudowanego klienta e-mail obsługującego standardy POP3, SMTP i IMAP.

 

LG GM360 Bali

INTERNET
Telefon wyposażony został w przeglądarkę XHTML, która sprawdza się dość dobrze. Przyzwoicie radzi sobie ona zarówno z pełnoprawnymi stronami www, jak i z ich mobilnymi odpowiednikami. Strony możemy przeglądać zarówno w trybie pionowym jak i poziomym, ten ostatni sprawdza się o wiele lepiej. Same strony wyświetlane były poprawnie, nie zdarzyło się aby przeglądarka wyświetlała błędy. Strony możemy organizować w zakładki, zaś obsługa kilku okienek sprawia, że jednocześnie możemy przełączać się pomiędzy kilkoma witrynami.
Za łączność ze światem w Bali odpowiada GPRS z EDGE – niestety na próżno szukać tutaj HSDPA. Mimo tego „niedzielni” internauci wykorzystujący do przeglądania Internetu telefon będą zadowoleni.

W telefonie zainstalowano również przeglądarkę Opera Mini 5.

MULTIMEDIALNY BALI
To z całą pewnością najmocniejsza strona telefonu. Odnajdziemy tutaj aparat cyfrowy o rozdzielczości 5 Mpix z autofocusem i dwukrotnym zoomem cyfrowym. Fotki możemy wykonywać w kilku rozmiarach: 5 Mpix -2560x1920, 3 Mpix – 2048x1536, 2 Mpix – 1600x1200, 1 Mpix – 1280x960, VGA – 640x480, WQVGA – 400x240 i QVGA – 320x240. Do wyboru mamy tryb zwykłych zdjęć oraz nagrywania ciągłego – telefon „pstryka” fotki dopóki nie damy znać, że już starczy. Wśród efektów kolorów nie zabrakło możliwości wykonania zdjęć czarno-białych, negatywów oraz sepii. Balans bieli z kilkoma fabrycznymi ustawieniami umożliwia wygodne dostosowanie oświetlenia do panującego miejsca oraz pory. W ciemnych miejscach na wykonanie fotki pozwala tryb nocny wraz z diodą LED. Jeżeli lubimy fotografować z bliskich odległości pomocny okaże się tryb makro, którego nie mogło zabraknąć w nowym LG.
Jakość zdjęć jest przyzwoita, ale nie powalająca. Jak na 5 Mpix z optyką sygnowaną logo Schneider-KREUZNACH można było oczekiwać więcej, jednak na potrzeby MMSów czy zwykłego szarego Użytkownika jakość jest wystarczająca.

LG GM360 Bali   LG GM360 Bali

PRZYKŁADOWE ZDJĘCIA

LG GM360 Bali   LG GM360 Bali   LG GM360 Bali   LG GM360 Bali

Przy pomocy wbudowanej cyfrówki możemy nagrywać filmy w rozdzielczościach QVGA – 320x240 oraz QCIF 176x144. Cieszy fakt, że z poziomu kamery podobnie jak w przypadku aparatu również uzyskujemy dostęp do ustawień balansu bieli.

LG GM360 oferuje również odtwarzanie muzyki za pośrednictwem wbudowanego playera. Poradzi on sobie z najpopularniejszymi plikami audio, między innymi MP3, ACC, eAAC+, WMA. Utwory możemy katalogować według wykonawców, albumu, a także gatunku. Uzyskujemy możliwość tworzenia własnych playlist z jedynie wybranymi utworami.
Jakość dźwięku wydobywającego się ze słuchawek lub z zewnętrznego głośnika możemy poprawić korzystając z korektora.  Producent przewidział pięć rodzajów ustawień w zależności od muzyki jaką słuchamy: klasyczna, jazz, pop, rock oraz sala koncertowa. A skoro już jesteśmy przy jakości dźwięku… podłączając zewnętrzny zestaw słuchawkowy mały LG brzmi przyzwoicie, również wbudowany głośnik działa  przyzwoicie, choć zdecydowanie za cicho.
Wśród muzycznych funkcji odnajdziemy tutaj również radio FM.

Mobilni gracze również ucieszą się z gier zainstalowanych w Bali. Wśród 6 gier preinstalowanych w telefonie najciekawsze wydają się wyścigi Ferrari GT. Szczególnie może się tutaj podobać oprawa graficzna gry, co prawda nie „powala na kolana”, ale jak na telefon klasy Bali jest całkiem dobra.

Wadą telefonu jest jego niewielka pamięć, bo wynosząca jedynie 25 MB. W każdej chwili możemy ją rozbudować o dodatkową kartę pamięci microSD, dzięki temu zwiększymy jej pojemność nawet do 16 GB.

LG GM360 Bali, Motorola Milestone, Samsung Wave   LG GM360 Bali

BIZNES I SPOŁECZNOŚCI
GM360 to telefon, która zaspokoi gusta również niektórych biznesmenów. Znajdziemy tutaj rozbudowany terminarz, notatki, panel rysowania, a także dyktafon. Podróżnikom przyda się aplikacja czas globalny oraz konwerter jednostek.

Za pośrednictwem telefonu uzyskamy dostęp do wielu serwisów społecznościowych, między innymi orkut, Facebook, Twitter, Picasa, Flickr oraz MySpace – dzieje się tak za sprawą funkcji Social Networking System – SNS. Ze względu na fakt, że GM360 został pozbawiony obsługi bezprzewodowych sieci Wi-Fi, połączenie z serwisami odbywa się w tradycyjny sposób, czyli za pomocą GPRS.

Nie zabrakło tutaj przeglądarki dokumentów Document Viewer obsługującej pliki DOC, XLS, PPT i PDF. Z jej pomocą odbieranie poczty e-mail z załącznikami w postaci dokumentów nie stanowi problemu dla niewielkiego LG.

LG GM360 Bali

 





Redakcja serwisu pracuje na komputerach        serwis monitoruje